לגעת בנקודה רפואה סינית לבריאות האישה במודיעין

אקופנקטורה-דיקור סיני
נקודות הדיקור נתגלו לפני כ - 3000 שנה בסין העתיקה. מצאו אז כי מגע ותנועה בנקודות מסוימות בגוף, מרפא כאב או מחלה באזורים אחרים וכן באזור עצמו.
תחילה השתמשו באבני Bian  - סוג של אבן חדה, ועל ידי שפשופה ולחיצתה באזור הבעייתי נרגע הכאב. 
לאחר מכן מצאו כי בזמן מחלה, נקודות מסוימות בגוף משנות את צבען ואת לחותן ורגישות למגע. דיקור בנקודות אלו הביא לשיפור במצבו של המטופל ואף לריפויו. במשך תקופה ארוכה של צבירת ידע וניסיון קליני רב, טיפלו בסימפטומים מסוימים על ידי דיקור של נקודות ספציפיות והתחילו לקרוא לנקודות בשמות.
כיום, הנקודות מסומנות וממוספרות לפי הערוץ האנרגטי – המרידיאן שבהן הן עוברות. הדיקור נעשה על ידי מחטים דקיקים, חד פעמיים וסטרילים שעוברים בקרה ואישור של ה - FDA האמריקאי. הדיקור בדרך כלל אינו כואב ופעמים רבות מרגישים עיקצוץ קל.
 
צמחי מרפא סיניים
הרפואה הסינית הינה רפואה הוליסטית הרואה את האדם והטבע כמכלול בו האחד משפיע על השני. כאשר יש מחלה, השימוש בצמחי מרפא מתבקש. היות והמחלה באה מן הטבע, אזי לטבע יש גם את התרופה.
ברפואה הסינית כמעט ולא נותנים למטופל צמח בודד כתרופה, אלא כמה צמחים יחדיו, זאת מכיוון שלצמחים מסוימים יש יכולת סינרגיסטית – כשהם יחד הם מקבלים תכונות שלא היו לכל אחד מהם בנפרד. 
יש לזכור כי למרות שצמחי המרפא בטוחים יחסית הם יכולים גם להזיק אם הם לא מופנים למקום הנכון ובזמן הנכון. לכן חשוב לקחת את הפורמולות רק ממטפל מוסמך וידוע.
 
תזונה סינית
למזון יש השפעות רבות על הגוף. הוא יכול להיות כלי טיפולי חשוב מאוד. אם לא נזין את גופינו בחומרים הבסיסיים שהגוף זקוק להם תהיה פגיעה בייצור תאים בריאים בגוף, מה שיוביל למחלות שונות כמו סוכרת, לחץ דם גבוה, מחלות לב וכו'.
לפי הרפואה הסינית המזון מייצר את הגוצ'י – הצ'י שנוצר מהמזון, ויחד עם ה וויצ'י – הצ'י שאנו מקבלים מהאויר, נוצר צ'י כללי – אנרגיה כללית לגוף.
התזונה המערבית הממוצעת עשירה בפחמימות מעובדות ושומנים ודלה בחלבונים וסיבים. מצב זה פוגע במערכת חילוף החומרים שלנו ומוביל להופעת מחלות חדשות.
 
בתקופת הילדות, תזונה לקויה יכולה לגרום להיפראקטיביות, בעיות קשב וריכוז ולבעיות אלרגיות שונות. בתקופת הבגרות, תזונה לקויה יכולה להוביל להפרעות במצב רוח ולמחלות גופניות שונות.
הכמות והאיכות של המזון שאנו אוכלים משפיעה רבות על מצבינו הבריאותי. הרמב"ם (וגם הסינים... ) אומרים 'בבוקר אכול כמלך, בצהריים כמו נסיך, ובערב כמו אביון'.
ברפואה הסינית, כל דבר נמדד לפי האנרגטיקה שלו, וכך גם המזון. חשוב לכן לאכול מזון שמתאים לאדם מבחינה אנרגטית. יש מזון שהאנרגטיקה שלו חמה, ויש מזון שהאנרגטיקה שלו קרה.
הסינים טוענים כי בחורף חשוב בעיקר לאכול מזון שנחשב כחם, אך זה תלוי גם במצבו האישי של האדם. אם מדובר באדם שסובל מעודף חום כללי אזי עדיף שיאכל מזון מקרר ולא רק מחמם.
צורת הבישול, סוג הכלי שאיתו מבשלים וטמפרטורת הבישול משפיעים גם כן על האנרגטיקה של המזון.
לדוגמא, אפייה ידועה כמייבשת מזון, טיגון בשמן עמוק מחמם מאוד ויוצר לחות, ולכן אינו מומלץ, ובמיוחד לאנשים שסובלים מעודף לחות (בטן נפוחה, גאזים, בצקות או ליחה). או להיפך, אידוי המזון בסיר כפול עם מסננת מכניס לחות לגוף ומחזק yin ולכן מומלץ לאנשים עם חסר yin (עור יבש, עצירות וכד') כמו נשים בגיל המעבר שסובלות מחסר yin.
 
 
 
טלפון: 050-2025484   |  מודיעין מכבים רעות. כל הזכויות שמורות ללגעת בנקודה מיכל בר אילן התכנים באתר הם בגדר המלצה בלבד ואינם מהווים תחליף ליעוץ רפואי מקצועי