לגעת בנקודה רפואה סינית לבריאות האישה במודיעין

דיקור קוסמטי

אקופנקטורה קוסמטית או דיקור אנטיאייג'ינג הוא טיפול ברפואה סינית להחייאת עור הפנים וטשטוש קמטים , טיפול באקנה , טיפול בהתקרחות ונשירת שיער ללא צורך בניתוחים או הזרקות של כימיקלים. 
במהלך הטיפול מוחדרות מחטים דקיקות לנקודות באזור הפנים והגפיים (ובאזור הקרקפת במקרה של התקרחות). הדיקור גורם לזרימה מוגברת של צ'י ודם לפנים, לפתיחת חסימות ולעידוד ייצור קולגן . דיקור קוסמטי מעודד מטבוליזם של תאי העור, ניקוז רעלים ויצירת תאי עור חדשים. בנוסף הוא משפר משמעותית את גמישות שרירי הפנים, חיזוקם ומתיחתם. הטיפול מאט את תהליך ההזדקנות של העור תוך ניצול אופטימאלי של הפוטנציאל הטבעי של העור לחדש ולשמר את עצמו.

במהלך הטיפול משולבים טכניקות שונות כגון- עיסוי פנים בשמנים טבעיים, טיפול בגואשה (Gua Sha)- כלי עיסוי מקרן של אייל שמטרתו לסלק רעלים, להזרים את הדם ולהגמיש את העור. עיסוי פנים באמצעות בלה באצ'י- טיפול המזרים דם לפנים ומשחרר חסימות. טיפול במזורולר, התאמת תזונה, המלצה על פורמולות צמחים ותוספי תזונה.
הטיפול עצמו נעים ומרגיע וכמעט שאינו כרוך בכאב (למעט החדרת המחטים שמזכירה את הכאב שבמריטת גבות).
מספר הטיפולים המומלץ הוא שנים עשר, בהתאם לגיל ולמצב העור של המטופל. הטיפול נמשך כשעה ונעשה על בסיס שבועי. ברוב המקרים, בסוף סדרת הטיפולים השיפור ניכר וטיפול אחת לחודש מבטיח שמירת התוצאות במשך כשלוש עד חמש שנים. משך הסדרה הראשונה ומשך הזמן בין טיפול לטיפול בהמשך תלוי במצב עור הפנים ובתגובת העור לדיקור. הטיפולים השוטפים אחת לחודש, יתנו תזכורת לגוף להזרים דם וצ'י לפנים ולמנוע את חזרתו של העור למצב שלפני הטיפול. התוצאות מושפעות מגיל המטופל, מההשפעה האישית של המחטים על כל אחד ואחד, מהרגלי התזונה וממצב הבריאות הכללי של המטופל. מסיבה זו, התוצאות יכולות להיות שונות אצל אנשים שונים. בטיפולי דיקור קוסמטי אין מהפך מידי כבניתוח או בהזרקה אך ככל שמתמידים, ניכרות לעין תוצאות הטיפול.

בריאות האישה

הרפואה הסינית מתייחסת לטיפול בנשים בכל שלבי החיים החל מהמחזור החודשי הראשון דרך פריון הריון ולידה, וכלה בגיל המעבר.
הרפואה הסינית מטפלת בבעיות סביב המחזור החודשי כדוגמת כאבי מחזור P.M.S, אמנוראה, אנדומטריוזיס ושחלות פוליציסטיות. הטיפול מתייחס הן לתסמינים הפיזיים והן לתסמינים הרגשיים סביב המחזור ונעשה על ידי דיקור, מתן צמחים, המלצות תזונתיות והמלצות לאורח חיים נכון.​
בעיות פוריות - אי פוריות עשוי לנבוע ממספר גורמים: אי פוריות של הגבר, של האישה, של שני בני הזוג, או בעיות שלא נמצא להן הסבר.
הרפואה הסינית שמה דגש רב על טיפול בבעיות פריון. היא מתייחסת לתפקוד אברי הרבייה (רחם, חצוצרות, שחלות, אשכים). ובנוסף, מתייחסת לרמות האנרגיה והדם שבגוף, לכמות, לאיכות ולזרימה שלהם. ולקיומם של חומרים הכרחיים בגוף להריון וללידה. 

מיכל טיפלה ומטפלת רבות בזוגות העוברים טיפולי פוריות מערביים כדוגמת הזרעות והפריה חוץ גופית וב"ה רואה הצלחות.
מיכל מתיחסת בטיפול, הן לצד הפיזי והן לצד הרגשי שהאישה עוברת בזמן הטיפולים.

במחקרים שבוצעו נמצא כי דיקור לפני ואחרי החזרת עובר בטיפולי IVF משפר את הסיכוי להריון בכ- 65%

הריון ולידה- הרפואה הסינית מטפלת ומקלה בזמן ההיריון והלידה ב -
החזקת ההיריון במקרים של היסטוריה של הפלות חוזרות ו/או במצב שיש חשש להפלה דימומים וכו'. בחילות וחולשה, כאבים כדוגמת סימפזיוליזיס, ורידים בולטים ובצקות, עצירות. מתח ולחץ, חרדה ודיכאון לקראת לידה ודיכאון אחרי לידה. היפוך עובר שנמצא במנח עכוז, הכנת הגוף וחיזוקו לקראת הלידה, טיפול הכנה לקראת הלידה החל משבוע 36-37 יכול לקצר את משך הלידה ולהפחית התערבויות בלידה. השראת לידה, תמיכה וחיזוק אחרי לידה, בעיות בהנקה- דלקות בשד, מחסור בחלב,תמיכה בחזרה למשקל תקין, טיפול בפיגמנטציה (כתמים) בפנים אחרי לידה.

גיל המעבר-
נשים רבות במערב סובלות מסימפטומים לא נעימים שקשורים לחידלון הווסת בין גילאי 48-53. הסימפטומים הנפוצים הם: הזעות, גלי חום, כאבי ראש, עצבנות, אי שקט, קשיי שינה, חולשה, עייפות, השמנה בעיקר בבטן, כאבי פרקים ושרירים, שיעור יתר, עלייה חדה בסיכון להתקפי לב, נטייה לבריחת סידן, נטייה לאוסטיאופורוזיס, ירידה בחשק המיני, נטייה ליובש בעור ויובש וגינאלי.
מבחינה מערבית- בתקופת הפוריות ה- FSH מופרש מההיפופיזה והשחלה מגיבה ומפרישה אסטרוגן. בגיל המעבר, הביציות כמעט מתכלות וכבר לא מגיבות לגירוי ההורמונאלי. השחלה מפסיקה להפריש אסטרוגן- אזי יש הפסקת אסטרוגן או רמה נמוכה מאוד של אסטרוגן ו- FSH גבוה. עם הזמן ה- FSH יורד בחזרה לרמה הנורמאלית.
 
הטיפול המערבי נעשה על ידי HRT- Hormone Replacement Therapy -מתן הורמונים חלופי שמחליף את ההורמונים שגוף האישה מפסיק לייצר. ישנם חילוקי דעות בקהילה הרפואית על תופעות הלוואי של הטיפול.
טיפול על ידי שינוי בתזונה, מתן צמחים ודיקור על ידי מטפל ברפואה סינית יכול להקל במידה רבה על תקופה זו, ואם הטיפול נעשה לפני גיל המעבר, הוא יכול גם למנוע תסמינים אלו מלכתחילה.
 
טלפון:0502025484  0533977391   |  מודיעין מכבים רעות. כל הזכויות שמורות ללגעת בנקודה מיכל בר אילן התכנים באתר הם בגדר המלצה בלבד ואינם מהווים תחליף ליעוץ רפואי מקצועי