לגעת בנקודה רפואה סינית לבריאות האישה במודיעין 

דיקור קוסמטי-
דיקור קוסמטי או דיקור אנטיאייג'ינג הוא טיפול טבעי ברפואה סינית להחייאת עור הפנים וטשטוש קמטים, טיפול באקנה , טיפול בהתקרחות ונשירת שיער.
במהלך הטיפול מוחדרות מחטים דקיקות לנקודות באזור הפנים והגפיים (ובאזור הקרקפת במקרה של התקרחות). הדיקור גורם לזרימה מוגברת של צ'י(אנרגיה) ודם לפנים, לפתיחת חסימות ולעידוד ייצור קולגן . דיקור קוסמטי מעודד מטבוליזם של תאי העור, ניקוז רעלים ויצירת תאי עור חדשים. בנוסף הוא משפר את גמישות שרירי הפנים, חיזוקם ומתיחתם. הטיפול מאט את תהליך ההזדקנות של העור תוך ניצול אופטימאלי של הפוטנציאל הטבעי של העור לחדש ולשמר את עצמו.

במהלך הטיפול משולבים טכניקות שונות כגון- עיסוי פנים, טיפול בגואשה (Gua Sha)- כלי עיסוי מקרן של אייל שמטרתו לסלק רעלים, להזרים את הדם ולהגמיש את העור. עיסוי פנים באמצעות בלה באצ'י- טיפול המזרים דם לפנים ומשחרר חסימות. טיפול במזורולר, המלצות תזונה וצמחים במקרה הצורך.
הטיפול עצמו נעים ומרגיע וכמעט שאינו כרוך בכאב (למעט החדרת המחטים שמזכירה את הכאב שבמריטת גבות).
מספר הטיפולים המומלץ הוא שנים עשר, בהתאם לגיל ולמצב העור של המטופל. הטיפול נמשך כשעה ונעשה על בסיס שבועי. ברוב המקרים, בסוף סדרת הטיפולים השיפור ניכר וטיפול אחת לחודש מבטיח שמירת התוצאות במשך כשלוש עד חמש שנים. משך הסדרה הראשונה ומשך הזמן בין טיפול לטיפול בהמשך תלוי במצב עור הפנים ובתגובת העור לדיקור. הטיפולים השוטפים אחת לחודש, יתנו תזכורת לגוף להזרים דם וצ'י לפנים ולמנוע את חזרתו של העור למצב שלפני הטיפול.התוצאות מושפעות מגיל המטופל, מההשפעה האישית של המחטים על כל אחד ואחד, מהרגלי התזונה וממצב הבריאות הכללי של המטופל. מסיבה זו, התוצאות יכולות להיות שונות אצל אנשים שונים. בטיפולי דיקור קוסמטי אין מהפך מידי כבניתוח או בהזרקה אך ככל שמתמידים, ניכרות לעין תוצאות הטיפול.
הרפואה הסינית מתייחסת לטיפול בנשים בכל שלבי החיים החל מהמחזור החודשי הראשון דרך פריון הריון ולידה, ותופעות גיל המעבר. כמו כן, ישנו טיפול טבעי להצערת עור הפנים- דיקור קוסמטי.
הרפואה הסינית מטפלת גם בכאבים אורתופדים שונים, כאבי ראש, בעיות עיכול, אלרגיות, מתח, בעיות שינה ושינויי מצב רוח.


הרפואה הסינית מטפלת בבעיות סביב המחזור החודשי כדוגמת כאבי מחזור P.M.S, אמנוראה, אנדומטריוזיס ושחלות פוליציסטיות. 

 
בעיות פוריות -הרפואה הסינית שמה דגש רב על טיפול בבעיות פריון. היא מתייחסת לתפקוד אברי הרבייה (רחם, חצוצרות, שחלות, אשכים). ובנוסף, מתייחסת לרמות האנרגיה והדם שבגוף, לכמות, לאיכות ולזרימה שלהם. ולקיומם של חומרים הכרחיים בגוף להריון וללידה. 

הרפואה הסינית מטפלת בבעיות פוריות בנפרד או בשילוב עם טיפולי פוריות מערביים כדוגמת הזרעות והפריה חוץ גופית. 

במחקרים שבוצעו נמצא כי דיקור לפני ואחרי החזרת עוברים בטיפולי IVF משפר את הסיכוי להריון בכ- 65%

 

גיל המעבר-
נשים רבות במערב סובלות מסימפטומים לא נעימים שקשורים לחידלון הווסת בין גילאי 48-53. הסימפטומים הנפוצים הם: הזעות, גלי חום, כאבי ראש, עצבנות, אי שקט, קשיי שינה, חולשה, עייפות, השמנה בעיקר בבטן, כאבי פרקים ושרירים, שיעור יתר, עלייה חדה בסיכון להתקפי לב, נטייה לבריחת סידן, נטייה לאוסטיאופורוזיס, ירידה בחשק המיני, נטייה ליובש בעור ויובש וגינאלי.
מבחינה מערבית- בתקופת הפוריות ה- FSH מופרש מההיפופיזה והשחלה מגיבה ומפרישה אסטרוגן. בגיל המעבר, הביציות כמעט מתכלות וכבר לא מגיבות לגירוי ההורמונאלי. השחלה מפסיקה להפריש אסטרוגן- אזי יש הפסקת אסטרוגן או רמה נמוכה מאוד של אסטרוגן ו- FSH גבוה. עם הזמן ה- FSH יורד בחזרה לרמה הנורמאלית.
 
הטיפול המערבי נעשה על ידי HRT- Hormone Replacement Therapy -מתן הורמונים חלופי שמחליף את ההורמונים שגוף האישה מפסיק לייצר. ישנם חילוקי דעות בקהילה הרפואית על תופעות הלוואי של הטיפול.
 
הרפואה הסינית יכולה להקל במידה רבה על תקופה זו.
 
טלפון:0502025484  0533977391   |  מודיעין מכבים רעות. כל הזכויות שמורות ללגעת בנקודה מיכל בר אילן התכנים באתר הם בגדר המלצה בלבד ואינם מהווים תחליף ליעוץ רפואי מקצועי